Wynajmij Barmix’a
Kup Barmix’a

Automatyczny Barman - co to jest i jak to działa?

Przygotuj wysoką szklankę. Pamiętaj, aby włożyć kostki lodu. Teraz wlej 40 ml wódki, następnie 20 ml sznapsa brzoskwiniowego.
Nie zapomnij też o 40 ml soku pomarańczowego oraz żurawinowego albo… Albo po prostu wybierz numer drinka i tyle! Gotowe!
Przygotowywanie Sex On The Beach lub innego koktajlu wcale nie musi być trudne ani czasochłonne.
Wszystko dzięki innowacyjnemu i prostemu w obsłudze urządzeniu Barmix stworzonym przez pomysłowego 29-latka ze Śląska, który skromny projekt ze studiów zamienił na genialny plan biznesowy.

Sex on the beach
Sex on the beach

Praca w gastronomii nie należy do najłatwiejszych.
Kelnerzy są zobligowani do obsługiwania klientów, realizacji zamówień, przygotowywania napojów czy też przyjmowania płatności.
To jednak wyłącznie kilka z naprawdę wielu obowiązków barmanów, od których wymaga się także znajomości licznych przepisów na drinki.
Pracownicy z tej branży powinni przecież pamiętać o doborze właściwych składników i odpowiedniej gramatury w ramach serwowania rozmaitych trunków.
W takich warunkach nietrudno o drobne potknięcia i pomyłki wynikające po prostu ze zwykłego natłoku obowiązków.
Na szczęście z pomocą przychodzi Barmix – nowatorski automatyczny ekspres wspierający branżę gastronomiczną oraz eventową w procesie przygotowywania drinków.

Sebastian Składny

Do stworzenia tego typu urządzenia zainspirował mnie mój promotor, pod nadzorem którego pisałem swoją inżynierską pracę dyplomową – wspomina Sebastian Składny, twórca wynalazku oraz założyciel marki Barmix, który dostrzegł w pomyśle wykładowcy niezwykły potencjał i postanowił sukcesywnie go rozwijać.
Koncepcja była bowiem nie tylko ciekawym wyzwaniem z technologicznego punktu widzenia, ale i stanowiła biznesową szansę na rozwój firmy oraz produktu, na który istnieje rzeczywiste zapotrzebowanie.

Chętnych do przetestowania urządzenia nie trzeba było długo szukać, szczególnie że możliwości zastosowania maszyny idealnie wpasowały się w potrzeby określonej grupy odbiorców.
Mowa tu o branży eventowej (wesela, urodziny, imprezy firmowe oraz inne imprezy okolicznościowe) oraz sektorze HoReCa i szeroko rozumianej gastronomii, na którą składają się bary, restauracje, puby, kluby czy też dyskoteki.
To właśnie pracownicy oraz właściciele takich miejsc są głównymi beneficjentami wynalazku, którego dużymi atutami są łatwość i wygoda obsługi.

Jak działa Barmix oraz gdzie się sprawdza

Działanie Barmixa opiera się na zaprogramowanych przepisach oraz wbudowanych z tyłu naczyniach, z których pobierane są płyny potrzebne do stworzenia drinka.
Aby go przygotować, wystarczy wykonać zaledwie dwie czynności: podłożyć pod urządzenie szklankę z lodem oraz wybrać na panelu właściwy numer z menu.
Po tym koktajl będzie gotowy nawet w pięć sekund, a pozostały czas barman może poświęcić na swoje artystyczne talenty, kreatywnie upiększając napój słomkami, parasolkami czy ozdobnym cukrem. -
Pierwszym założeniem, jakie przyświecało mi podczas prac nad tworzeniem Barmixa, była chęć wsparcia kelnerów gastronomii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, które muszą ponosić właściciele lokali.

Urządzenie pozwoliło odciążyć pracowników i zoptymalizować ich czas, dzięki czemu będą mogli przeznaczać go na inne, bardziej wymagające obowiązki.
Sebastian Składny przekonuje również, że w ten sposób nikt nie musi czekać w długich kolejkach na wydanie drinków, a kelnerzy mogą obsłużyć jeszcze więcej klientów, serwując im przy okazji bogatą ofertę napojów.

Moim drugim założeniem było to, że pary młode, osoby organizujące eventy chcą często urozmaicić imprezę i zaskoczyć swoich gości. Barmix może im w tym pomóc.
Podczas wesel, urodzin czy też imprez firmowych goście są w stanie w bardzo łatwy sposób samodzielnie skorzystać z Barmixa i przygotować sobie ulubionego drinka.

Barmix drinki

Czy można samodzielnie przygotować drinka

Do obsługi automatu można przypisać wybranego pracownika lokalu podającego drinki. Jednak wynalazek został zaprojektowany także z myślą o użytkownikach na eventach.
Dlatego też Barmix świetnie sprawdza się na wspomnianych wcześniej weselach.
Dzięki prostemu oraz intuicyjnemu oprogramowania automatycznego barmana Państwo Młodzi są w stanie udostępnić maszynę gościom, którzy samodzielnie mogą przygotowywać sobie drinki wedle własnego uznania.

Modele Barmix

Barmix Optimale

Barmix został zaprojektowany w dwóch wariantach.
Mniejszy model Express przeznaczony jest dla niewielkich lokali, a bardziej pokaźna wersja Optimale idealnie sprawdzi się w przypadku dużych imprez i spotkań, podczas których możliwe będzie obsłużenie większej liczby ludzi.
Urządzenia posiadają łącznie osiem profesjonalnych menu, co w sumie pozwala na stworzenie ponad 60 różnorodnych drinków – zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych. Wśród napojów można znaleźć między innymi takie klasyki, jak Margarita, Blue Lagoon, Sex On The Beach , Mojito, Aperol Spritz czy też Vodka Sunrise lub Whisky Sour, których poszczególne warstwy przybierają elegancką i kolorową formę za sprawą specyficznego układu dysz.
Jednak oprócz nich w menu jest także wiele innych, mniej znanych koktajli. Amatorzy tego rodzajów trunków mogą zasmakować chociażby w Crazy driver, American Fizz, Super Bowl czy Costa Messa.

Barmix Express

Poza tym pracę barmana ułatwia wbudowany system, który zlicza wydawane drinki.
W ten sposób właściciel klubu posiada pełną kontrolę nad liczbą sprzedanych napojów i jest w stanie na bieżąco uzupełniać płyny w podłączonych pojemnikach, a także wskazać trunki cieszące się największą popularnością. Kelnerzy mogą również ustawiać według potrzeb poziom alkoholu, ustalając tym samym moc shotów zgodnie z preferencjami klientów.
Dodatkowym wsparciem jest też specjalnie zaprojektowany zestaw do czyszczenia, który pozwala na sprawną konserwację urządzenia oraz szybkie przygotowanie go przed wydawaniem kolejnej serii drinków.
To wszystko pozwala na sprawną obsługę w czasie różnego rodzaju wydarzeń.
Uczestnicy konferencji, spotkań firmowych, a nawet wieczorów panieńskich czy kawalerskich zostaną szybko obsłużeni, a w razie potrzeby – będą w stanie samodzielnie skorzystać z maszyny, aby stworzyć taki koktajl, na jaki tylko mają ochotę.

Finansowanie Barmix

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach klientów Sebastian Składny wraz ze swoim zespołem udostępnił zamawiającym kilka opcji finansowania - https://barmix-ibartender.com/blog/express/formy-finansowania-barmixa/, dzięki którym każdy nabywca może skorzystać z indywidualnie dopasowanej oferty zakupu urządzenia. Barmix można bowiem kupić zarówno na własność, jaki i skorzystać z możliwości wzięcia go w leasing już od 399 zł netto miesięcznie.
Oprócz tego właściciele biznesów gastronomicznych mogą też wcześniej przetestować automat w siedzibie firmy, która mieści się w Katowicach lub zamówić specjalną prezentację we własnym lokalu i poznać jego sposób działania oraz sprawdzić jakość przygotowanych drinków.

Dostępne na https://barmix-ibartender.com produkty firmy w postaci dwóch wersji maszyn oraz sprzętu towarzyszącego Barmixowi to dopiero początkowa propozycja marki.
Jej oferta będzie bowiem sukcesywnie rozwijana i wzbogacana o nowe odsłony automatów z rozbudowanymi atrybutami oraz możliwościami dopasowanymi do indywidualnych potrzeb klientów.
Czy kolejne realizacje i ulepszenia automatycznego barmana również będą udane? Pozytywne opinie i zachwyt obecnych użytkowników urządzenia wskazują, że i tym razem projekty Sebastiana Składnego okażą się shotem w dziesiątkę!

Zobacz również

Zobacz wszystkie artykuły